„A magyar-lengyel barátság bizonyítéka” – fél Lengyelország a Mandinerben megjelent interjúról beszél
A korábbi minisztert lenyűgözték Orbán Viktor döntései.
A Fintech Világa – Blockchain Percek legújabb adásából kiderül, hogy milyen irányban fejlődhet a blockchain technológia a közeljövőben.
A kriptoszektor sokat veszített népszerűségéből a közelmúltban, de a kriptovaluták alapjául szolgáló blockchain technológia még rengeteg, a pillanatnyi kripto-hypetól független lehetőséget tartogat, ami a jövőben transzformatív lehet például a banki szféra számára is.
Az utóbbi időkben a kriptoszektor botrányai, bulvárhírei és a kriptovaluta árfolyamok tartották lázban az alternatív befektetések és technológiák iránt érdeklődő közönséget. A nagy érdeklődés ellenére még mindig jellemző, hogy a közvélemény hibásan egyenlőnek tekinti a kriptot és a blockchaint. A bitcoin és más kriptovaluták, az NFT-k és még több eszköz valóban erre a technológiára épülnek, a blokklánc azonban messze túlmutat az egyes felhasználási módjain.
A blokklánc technológia egy adathalmazokat, más néven blokkokat időrendi sorrendben, titkosított lánccá összekapcsoló, nyilvános adatbázis. Miután egy rekordot ellenőriztek és bekerül a láncba, többé már nem lehet kitörölni vagy módosítani. Olyan technológia, amit nem muszáj ismernie minden felhasználónak, elég csak élvezni az előnyeit – hasonlóan például a mesterséges intelligenciához. Talán nem is tudjuk, hogy az általunk igénybe vett szolgáltatások és funkciók erre épülnek, hiányukat viszont már most is érzékelnék.
A Peak minden hónapban elkészíti a globális fintech szektor havi körképét, amelynek összefoglalója nem csak az ügyfelek, hanem a Fintech.hu olvasói számára is elérhetőek. A havi jelentés kutatása világított rá, hogy a bankok világszerte rendkívül aktívak a blockchain kutatás és fejlesztés területén.
A JPMorgan a világ egyik legnagyobb bankja kiemelten nyitott a blockchain technológia felé. Egyike azon kevés pénzintézetnek, amelyek saját kriptovalutával rendelkeznek. Mindemellett egy saját privát blockchain hálózata és egy blockchain csapata is van a banknak. Nemrég a JPMorgan és a DBS Bank az SBI Digital Assettel karöltve először kereskedett egymással nyilvános blockchainen.
A DBS Bank egy szingapúri bank, amely sorra nyeri a nemzetközi innovációs díjaka. Lakossági befektetőknek is biztosít kriptovaluta-kereskedést és a decentralizált pénzügyekben is keresi a lehetőségeket a hatékonyságra. Az UBS bank pedig a hagyományos és blockchain alapú tőzsdéken is piacra dobott egy kötvény sorozatot. A befektetési bank állításai szerint ez a világ első ilyen kötvénykibocsátása. Eközben a spanyol bankszektor pedig kísérletezni kezdet a digitális euróval. Azt vizsgálják, hogy miként viselkedik a pénzeszköz az alapvető lakossági használat során.